ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

W dniu 17 września 2017 roku na stadionie „Orzeł Harta” w miejscowości Harta odbyły się Zawody Strażackie Sportowo – Pożarnicze .

Do zawodów z Gminy Dynów przystąpiły jednostki:

OSP Bachórz

OSP Dąbrówka Starzeńska

OSP Dylągowa

OSP Harta

OSP Pawłokoma

OSP Ulanica

OSP Wyręby

Do zawodów z Miasta Dynów przystąpiły jednostki:

OSP Bartkówka

OSP Dynów – Miasto

OSP Dynów – Przedmieście

Klasyfikacja

Grupa C

1. miejsce OSP Harta z wynikiem łącznym 139,56 sekund

2. miejsce OSP Ulanica z wynikiem łącznym 156,50 sekund

Grupa A

1. miejsce OSP Harta z wynikiem łącznym 106,82 sekund

2. miejsce OSP Dąbrówka Starzeńska z wynikiem łącznym 122,13 sekund

3. miejsce OSP Dylągowa z wynikiem łącznym 125,72 sekund

4. miejsce OSP Ulanica z wynikiem łącznym 128,75 sekund

5. miejsce OSP Bachórz z wynikiem łącznym 162,03 sekund

5. miejsce OSP Wyręby z wynikiem łącznym 172,39 sekund

6. miejsce OSP Pawłokoma z wynikiem łącznym 198,73 sekund

Konkurencja Musztry

Najlepiej wykonanie ćwiczenie musztry w grupie C:

OSP Ulanica z wynikiem 20 pkt.

Najlepiej wykonanie ćwiczenie musztry w grupie B:

OSP Harta z wynikiem 20 pkt.

 

MŁODZIEŻOWE DRUŻYNY POŻARNICZE Z GMINY DYNÓW

Klasyfikacja generalna:

DZIEWCZETA

1. miejsce MDP OSP Harta z łącznym wynikiem 995,95 pkt.

CHŁOPCY

1. miejsce MDP OSP Harta z łącznym wynikiem 974,71 pkt.

 

KONKURENCJA MUSZTRY

Najlepiej wykonanie ćwiczenie w drużynie dziewcząt

MDP OSP Harta z wynikiem 18 pkt.

Najlepiej wykonanie ćwiczenie w drużynie chłopców

MDP OSP Harta z wynikiem 16 pkt.

Puchar za najlepszą musztrę w grupie „C” przekazał i ufundował Prezes KS „Orzeł” Harta 

Wojciech Piech

Puchar za najlepszą musztrę w grupie „…” przekazał i ufundował Prezes Klubu HDK „Nadzieja „ przy OSP Harta Jacek Stochmal

Puchar za najlepszą musztrę w grupie „…” przekazał i ufundował Komendant ZOG ZOSP RP w Dynowie

dh. Artur Szczutek

Puchar za najlepszą musztrę w grupie „….” przekazał i ufundował Prezes ZOG ZOSP RP w Dynowie

dh. Ryszard Sieńko

lX – Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP Powiatu Rzeszowskiego

ZAWODY POWIATOWE W GMINIE KAMIEŃ

W dniu 17 czerwca 2017 r. w Gminie Kamień odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Rzeszowskiego.
Naszą Gminę Dynów reprezentowała Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Harty , z której w zawodach udział wzięły dwie drużyny. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza chłopców i dziewcząt.
Rywalizacja między drużynami była na wysokim poziomie , na podium nie udało nam się stanąć.
Dla najmłodszych uczestników zawodów Wójt Gminy Kamień ufundował nagrody , którą jedną z nich otrzymał między innymi Mikołaj Szczutek z OSP Harta, a nasze drużyny otrzymały Dyplom za udział.
Udział w zawodach był okazją do promocji naszej Gminy Dynów , naszej miejscowości Harty, jak również wymianą doświadczeń zdobytych podczas przygotowań do udziału w tych zawodach.
Celem udziału młodzieży w zawodach jest pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony przeciw pożarowej, wymiana doświadczeń między koleżeńskich, uczenie się dyscypliny, samodzielności , zdobywanie doświadczeń , jak również Spędzenie wolnego czasu. Zaangażowanie , udział dzieci i młodzieży w życiu działalności Ochotniczej Straży Pożarnej , czy w zawodach różnego rodzaju daje szanse na pozyskiwanie nowych członków, a nie jednokrotnie są to przyszli członkowie OSP.
Szczególne podziękowania należą się dla dh. Prezesa Artura Szczutek za poświęcony czas i wkład włożony w przygotowanie MDP do kolejnych zawodów.
Składamy również podziękowania dla Pani Wójt Gminy Dynów Krystynie Sówka za bezpłatne udostępnienia autobusu na udział w zawodach w Gminie Kamień.
Po zawodach przy Remizie OSP został przygotowany grill dla wszystkich uczestników zawodów.

W zawodach wzięli udział:
Zuzanna Stochmal

Martyna Potoczna
Ewelina Owarzana
Julia Tereszak
Klaudia Gładysz
Gabriela Ryś
Justyna Dziura
Karolina Skubisz
Iwona Szpindor
Aleksandra Ulbrich
Karolina Wrona
Błażej Stochmal
Sebastian Banat
Wojtek Wąsowicz
Karol Szczutek
Paweł Nowak
Radek Domin
Florian Galej
Bartłomiej Tomoń
Szymon Pałac


Zdjęcia: J. Stochmal