Apel Ochotniczej Straży Pożarnej w Harcie

Do Prezesów, Komendantów, Druhen i Druhów Ochotniczych Straży  Pożarnych oraz ludzi dobrej woli Województwa Podkarpackiego

Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie zwraca się z uprzejmą prośbą do Druhów Prezesów, Druhów Komendantów oraz do Druhen i Druhów  Ochotniczych Straży Pożarnych  z terenu Podkarpacia o wsparcie i pomoc w rozpropagowaniu akcji pt. „Podkarpaccy Strażacy pomagają Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci”.

 „Przyjemność dawania pamięta się dłużej niż przyjemność brania”. We współczesnym, zabieganym świecie ludzie często myślą tylko o sobie. Jednakże nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby móc cieszyć się zdrowiem i w pełni korzystać z tego, co oferuje nam świat. Czasami konieczne jest, aby zatrzymać się na chwilę refleksji. Wtedy można dostrzec jak niewiele potrzeba, aby pomóc innym. Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie pragnie wyjść z inicjatywą i umożliwić czynienie dobra. Strażacy chcą zaangażować się w akcję, która ma na celu pomoc chorym podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Pomoc polegałaby na tym, że w ramach akcji pt. „Podkarpaccy Strażacy pomagają Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci”, strażacy  PSP oraz  strażacy  jednostek Ochotniczych  Straży Pożarnych wpłaciłaby w okresie od stycznia do Wielkanocy symboliczne 10zł. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebne produkty, m. in. Pampersy, pieluchy oraz kosmetyki dla dzieci.

Ta symboliczna kwota – 10zł – zapewne dla większości z nas to drobiazg, a dla niektórych może znaczyć tak wiele. Uśmiech dziecka jest bezcenny, dlatego warto okazać odrobinę serca i wykonać ten dobry uczynek, gest. To pomoże nam pamiętać, że „Dziecko może nauczyć dorosłego trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Harcie prosi o pozytywne rozpatrzenie prośby.

Z poważaniem

Zarząd OSP Harta

Darowiznę na rzecz naszej Fundacji możecie Państwo dokonać przelewając z konta, lub wpłacając (na poczcie lub w banku) dowolna kwotę pieniężną na nasz rachunek bankowy.

Nasze konta:
Fundacja Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci
35-301 Rzeszów, ul. Lwowska 132

Numer rachunku do rozliczeń krajowych:
I Oddział Kredyt Bank w Rzeszowie
20 1500 1100 1211 0005 1667 0000

Numer rachunku i BIC Kredyt Banku S. A. do rozliczeń transgranicznych:
PL 23 1500 1100 1211 0005 8839 0000 KRDBPLPW

Tytuł wpłaty: np. darowizna na cele statutowe – OSP Harta lub sympatycy OSP Harta