Jubileuszowa Odznaka z okazji 100lecia

Jubileuszowa Odznaka z okazji 100lecia OSP Harta

Odznaka została wykonana z okazji jubileuszu 100-lecia OSP Harta.Została wykonana w dwóch wersjach srebrna i złota.Srebrna przyznawana jest za szcególne zasługi dla OSP po dwudziesta latach wysługi w szeregach OSP natomiast zlota po czterdziestu latach wysługi. Pomysłodawcą i projektantem odznaki jest prezes OSP Artur Szczutek.Calość zostala zatwierdzona uchwałą zarządu OSP w Harcie.
Podstawą odznaki jest krzyż komandorski ze skrzyżowanymi toporkami i wplecionym wieńcem laurowym na krzyż nałożona jest tarcza,na okręgu tarczy w kolorze niebieskim widnieje napis i data jubileuszu 100-lecia,w środku tarczy na tle czerwonym umieszczony jest hełm strażacki wraz z rokiem powstania jednostki i jubileuszu ,wypełnienia tarczy to emalie ceramiczne.Do odznaki dołaczana jest legitymacja pamiątkowa upoważniająca do noszenia tejże odznaki.