MDP Z HARTY W „CZARDWORKU”

W dniach 15-22 sierpnia 2019r. młodzież z OSP Harta wzięła udział w polsko-ukraińskich warsztatach orkiestr dętych. W ramach tego projektu spędzili kilka dni w urokliwym ośrodku turystycznym „Czardworek” w Przysietnicy. Czas ten aktywnie spędzili na różnych atrakcjach, wspinali się na ściance wspinaczkowej, zjeżdżali z najwyższej wieżyczki na tzw. „miotle” a także mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas jazdy konnej. Między próbami orkiestr pływali w basenie oraz grali w piłkę nożną i siatkową. Pierwszego dnia odbyło się ognisko integracyjne a następnego dnia dyskoteka, w tym czasie mieli okazję poznać sąsiadów z Ukrainy a także ich język i kulturę. Trzeciego dnia zwiedzili zaporę solińską a ciuchcią o nazwie „Strzała Południa” objechali Brzozów. Finałem tego projektu był koncert orkiestry dętej z Ukrainy na akcji Ratuj Życie-Żyj bezpiecznie w Harcie.