Pożar w Harcie

          W dniu 03.02.2013 r. o godzinie 20.45 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Rzeszowie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego  budynku mieszkalnego w Harcie. Pierwsze  dwa zastępy z miejscowej jednostki  przybyły na miejsce zdarzenia  już  po kilku minutach. Pożar był już bardzo rozwinięty, a płomienie i gęsty dym wydobywały się  przez  dach.

Po przybyciu na miejsce  Strażacy natychmiast rozpoczęli działania gaśnicze budynku oraz przeszukiwali wszystkie pomieszczenia przy użyciu aparatów dróg oddechowych. Po stłumieniu zarzewia ognia i uratowaniu części budynku przystąpiono do przeprowadzenia niezbędnych prac rozbiórkowych, polegających na usunięciu materiałów znajdujących się na poddaszu oraz wynoszeniu z budynku pozostałych rzeczy. Rzeczy, które były wewnątrz  mieszkania zostały wyniesione przez strażaków do sąsiedniej szopy, między innymi komputer, telewizor,  lodówka szafy itp.

 Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się  ugasić pożar.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z tutejszej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jednostka OSP Bachórz, OSP Dynów Miasto  oraz Posterunek  PSP Dynów  i JRG II Rzeszów.