WYCIECZKA MDP I ORKIESTRY DĘTEJ DO WARSZAWY

Dzięki pomocy i wsparciu Posła na Sejm RP, Pana Mieczysława Miazgi, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz Orkiestra Dęta uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu z OSP Harta do stolicy było zwiedzenie Sejmu-miejsca, w którym zapadają najważniejsze decyzje na szczeblu krajowym. Zwiedzanie Sejmu rozpoczęło się wykładem w Sali Wszechnicy Sejmowej na temat historii polskiego parlamentaryzmu.  Poseł RP, Pan Mieczysław Miazga oprowadził zwiedzających między innymi  po Hallu Głównym Sejmu, na którym znajduje się  tablica upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej poległych w czasie II wojny światowej.
Młodzież zwiedziła także Salę Kolumnową, do której prowadzą dwuskrzydłowe szklane drzwi z ozdobnymi kutymi kratami. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Posła RP Pana Mieczysława Miazgi wizyta w Sejmie RP stała się doskonałą i niepowtarzalną lekcją parlamentaryzmu, historii i patriotyzmu. Następnie uczestnicy wycieczki zostali zaproszeni przez Pana Posła na wspólny obiad,
Składamy serdeczne podziękowania Posłowi RP Panu Mieczysławowi Miazdze za pomoc w organizacji wycieczki do Sejmu.

Kolejnym punktem programu wycieczki był Pałac Prezydencki znajdujący się przy Krakowskim Przedmieściu. 

Po raz pierwszy w historii naszej orkiestry, która w tym roku obchodzi 95- lecie swojej działalności, mieliśmy możliwość wysłuchania w Kaplicy Prezydenckiej, Mszy św. której przewodniczył Kapelan Prezydenta RP ks. Zbigniew Kras.
Dzień 30 sierpnia był niezapomniany dla Pocztu Sztandarowego z OSP Harta, MDP i wszystkich uczestników wyjazdu . Wycieczka do Pałacu Prezydenckiego, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości, Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser – Duda. Dzięki przychylności ks. Zbigniewa Krasa zostały nam udostępnione do zwiedzania pomieszczenia, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem pary prezydenckiej oraz prezydenckich ministrów – m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała i Sala Niebieska. Ogromne wrażenie wywołała na nas Sala Chorągwiana, gdzie prezentowane są repliki historycznych chorągwi polskich.
Celem wycieczki było rozwijanie uczuć obywatelskich i wzbogacenie (również w aspekcie historycznym) wiedzy na temat najważniejszych metropolii naszej ojczyzny.
Zarząd OSP Harta wyrażają serdeczne podziękowania dla ks. kapelana Zbigniewa Kras za życzliwość, przedstawienie historii Pałacu Prezydenckiego oraz za poświęcony czas dla uczestników naszej wycieczki.