Zawody Gminne 2014

W dniu 28 września 2014r. na stadionie w Harcie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy i miasta Dynów. Zawody rozpoczął i przywitał zaproszonych gości i uczestników Komendant Gminny Związku OSP RP w Dynowie druh Artur Szczutek.

1 2

W zawodach wzięło udział: 9 drużyn mężczyzn w grupie A, 2 drużyny żeńskie w grupie C oraz 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze działające przy jednostkach OSP, w tym 1 drużyna dziewcząt oraz 3 drużyny chłopców.

3 6 9 10

Strażackie zawody sportowo-pożarnicze rozgrywane były w dwóch konkurencjach tj. w sztafecie strażackiej oraz ćwiczeniach bojowych tzw. bojówka.

7 8

O ostatecznej klasyfikacji startujących drużyn decydował łączny czas uzyskany przez nie w obu konkurencjach. Ostateczna klasyfikacja przedstawiała się w następujący sposób.

Miasto Dynów:

MDP chłopców:

 1. OSP MDP Dynów-Bartkówka
 2. OSP MDP Dynów-Przedmieście

Grupa A (drużyny męskie):

 1. OSP Dynów-Przedmieście
 2. OSP Dynów-Bartkówka

Grupa C (drużyny kobiece):

 1. OSP Dynów-Bartkówka

Gmina Dynów:

MDP dziewcząt:

 1. OSP MDP Harta

MDP chłopców:

 1. OSP MDP Harta

Grupa A (drużyny męskie):

 1. OSP Dylągowa
 2. OSP Ulanica
 3. OSP Pawłokoma
 4. OSP Łubno
 5. OSP Wyręby
 6. OSP Dąbrówka Starzeńska
 7. OSP Harta

Grupa C ( drużyny kobiece):

 1. OSP Harta

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pucharów oraz nagród. Podziękowania należą się organizatorom zawodów oraz wójtowi gminy Dynów Adamowi Chrobakowi i burmistrzowi miasta Dynów Zygmuntowi Frańczak za ufundowanie nagród. Zawody sportowo-pożarnicze cieszą się dużą popularnością. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że pojawiła się spora grupa sympatyków tego typu rozgrywek. Gratulujemy zwycięzcom, życząc jednocześnie wszystkim dalszych sukcesów.

4 5

 

Artykuł Sylwia Litwin
Zdjęcia J. Stochmal i Sylwia Litwin