„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Jak co  roku, 3 maja w  przed dzień  Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W wielu miastach, gminach i wioskach brać strażacka integruje się podczas uroczystości kościelnych.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja Ochotnicza Straż Pożarna  w Harcie rozpoczęła  od wciągnięcia na maszt flagi państwowej i odegranie hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła” przez  miejscową  Strażacką  Orkiestrę Dętą. Następnie  Druhny i Druhowie  wraz z pocztami sztandarowymi udali się na mszę św.  odprawianą w tym dniu w intencji   zmarłych i żyjących strażaków.  Po uroczystej mszy św. na placu remizy została wciągnięta  na maszt flaga strażacka i został odegrany hymn „Rycerze Floriana”.  Następnie prezes  Artur Szczutek wręczył   odznaki  „Za wysługę 5 i 20 lat”. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne biesiadowanie .

Z  okazji  Dnia Strażaka składamy  serdeczne podziękowania  druhnom i druhom za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę , pomoc drugiemu człowiekowi i służenie Ojczyźnie.

Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.,

 Zarząd OSP Harta